Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Додаток ВП

Податок на прибуток за 2017 рік: правила подання декларації та сплати податку

Додаток ВП до річної декларації заповнюють і подають платники податку на прибуток, які вирішили виправити помилки минулих звітних періодів у складі такої декларації. Зробити це вони мають право на підставі пп. «б» п. 50.1 Податкового кодексу (далі – ПК).

Виправити помилки можна в межах строку давності, передбаченого п. 102.1 ПК. Такий строк становить 1 095 днів. Відлік починається після закінчення строку, установленого для подання звітної декларації. А якщо така декларації була подана пізніше встановленого строку – тоді дні відлічуються з дати її фактичного подання.

А як рахувати, якщо до декларації подавалася уточнююча декларація – і теж з помилкою? Уважаємо, що в такому разі платник може відлічити 1 095 днів із дня подання «уточненки». Адже в аналогічній ситуації таке право надане контролюючому органу для визначення податкового зобов'язання (п. 102.1 ПК).

Головних правил усього два:

  • виправити помилки у складі однієї звітної декларації можна тільки за один звітний період;
  • якщо в результаті помилки виникла недоплата, то в додатку ВП потрібно нарахувати собі штраф у розмірі 5 % від суми недоплати і розрахувати пеню.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали