• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємство з початку року перейшло зі спрощеної системи оподаткування на загальну: як звітувати?

Який звітний період для подання податкової декларації застосовує платник єдиного податку, який із початку року переходить на загальну систему оподаткування? Чи має значення показник доходу платника під час перебування на спрощеній системі оподаткування?

Пунктом 137.5 Податкового кодексу (далі – ПК) для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:

  • платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
  • виробників сільськогосподарської продукції;
  • платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 млн грн.

Таким чином, якщо платник податку переходить на загальну систему оподаткування вперше та з початку року, такий платник сплачує податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році як новостворений платник цього податку. У цьому випадку показник доходу платника під час перебування на спрощеній системі оподаткування не має значення.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Підприємство з початку року перейшло зі спрощеної системи оподаткування на загальну: як звітувати?