Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємство надає транспортні послуги орендованим автотранспортом: чи платити акциз із пального?

Юлія Гужел

29.09.2016 703 0 1

Для надання транспортних послуг підприємство орендує вантажні автомобілі, які заправляє пальним на АЗС. Чи є таке підприємство платником акцизного податку з реалізації пального?

Запитань на цю тему ми отримуємо багато. Знаючи фіскальну позицію ДФС стосовно акцизу з реалізації пального, підприємства вникають у всі подробиці своїх операцій із пальним. Прагнуть убезпечити себе, розглянувши різні варіанти з погляду необхідності реєструватися платником акцизу.

Відповідаємо на запитання: при наданні транспортних послуг орендованими автомобілями, заправленими за свій рахунок, у підприємства немає підстав реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального.

Пояснимо чому.

У листі від 07.07.16 р. № 14786/6/99-99-15-03-03-15 ДФС зазначила, що заправка орендованих автомобілів пальним виключно для власних потреб, при якій немає розрахункових операцій, не є роздрібною торгівлею підакцизними товарами. І хоча йдеться про інший вид акцизного податку, але в розумінні пп. 14.1.212 Податкового кодексу (далі – ПК) заправка автомобілів пальним при їх використанні для власних потреб також не є реалізацією пального. Відповідно, підприємству, що використовує такі автомобілі, не потрібно реєструватися платником акцизного податку. Про це ДФС писала в багатьох своїх роз'ясненнях.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали