• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець реконструює власний магазин: чи має він право на податковий кредит із ПДВ?

Підприємець на загальній системі оподаткування (платник ПДВ) придбав будівлю, яку хоче реконструювати, щоб використовувати під магазин. Чи має він право віднести до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені при купівлі товарів (послуг), необхідних для проведення такої реконструкції?

Так. Нагадаємо, що до податкового кредиту включаються суми ПДВ, нараховані (сплачені) платником податків при придбанні або виготовленні товарів (послуг), необоротних активів, які він має намір використовувати в оподатковуваних операціях у рамках своєї господарської діяльності (п. 198.3 Податкового кодексу, далі – ПК). Нормами ПК не передбачено будь-яких особливостей для відображення податкового кредиту фізособами-підприємцями, такої самої думки дотримується і Міндоходів (лист від 24.06.14 р. № 4130/Д/99-99-17-02-02-15).

Тоді чому виникло це запитання? Магазин використовуватиметься підприємцем в оподатковуваних операціях у рамках його госпдіяльності. Отже, не повинно бути ніяких проблем з відображенням у складі податкового кредиту сум ПДВ, сплачених у зв'язку з придбанням товарів (послуг) для реконструкції цього магазину.

Але ж ні. На практиці фахівці Міндоходів (див. ЗІР, категорія 101.16) не визнають у підприємців наявність основних засобів. Причина: таке майно придбано і зареєстровано на фізособу без приставки «підприємець». А отже, і права на податковий кредит із ПДВ у зв'язку з таким основним засобом (у т. ч. і в разі його ремонту або реконструкції) не може бути.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали