Підприємець не провадив діяльність і не сплачував ЄСВ: чим це загрожує
Акценти цієї статті:
- що загрожує підприємцеві, який не провадить діяльність і не сплачує ЄСВ за себе;
- які є способи оскаржити рішення про донарахування ЄСВ і застосування штрафних санкцій;
- чи є позитивна практика з питань оскарження.
Ситуація, коли фізособа декілька років не провадить підприємницької діяльності, але при цьому не поспішає закривати свою справу, досить розповсюджена на практиці. Ось тільки не кожен з таких «недіючих» підприємців серйозно замислюється над тим, якими негативними наслідками для нього може обернутися такий статус. У цій консультації ми розглянемо всі підводні камені такої ситуації та відповімо на запитання, що виникають у вас.
Чим викликана проблема?
З 2017 року до Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) були внесені зміни Законом від 06.12.16 р. № 1774-VIII. Відповідно до цих змін починаючи з 1 січня 2017 року підприємці зобов'язані нараховувати і сплачувати ЄСВ за себе незалежно від того, були у них доходи за звітний період чи не були. Нагадаємо, що до цієї дати вони повинні були сплачувати ЄСВ тільки у разі наявності доходів у звітному періоді.
Саме це зміна і потягла за собою серйозні неприємності для підприємців, які не провадять діяльності.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року