Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Правила виправлення помилок у податкових деклараціях

Помилки в податковій звітності неминучі, оскільки наше законодавство постійно змінюється, та й прописане недостатньо чітко. Але засмучуватися не варто, адже допущену помилку можна виправити. Кожна податкова декларація має свою форму, а значить, і свої особливості виправлення помилок. Водночас є загальні правила, установлені ПК для всіх податкових декларацій. Про них ми й розповімо в даній консультації.

Які існують способи виправлення помилок?

Законодавством передбачено два способи виправлення помилок у податковій звітності (ст. 50 ПК):

  • подання уточнюючого розрахунку (далі – УР). При цьому платник податків повинен сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % цієї суми;
  • подання поточної декларації з уточненими показниками. У цьому випадку сума недоплати відображається в декларації, яка подається за податковий період, що настає за тим, у якому виявлено заниження податкового зобов'язання. Крім суми недоплати платник податків повинен сплатити штраф у розмірі 5 % цієї суми.

Правда, є ще один спосіб, який можна застосувати, якщо помилку виявлено до закінчення граничного строку подання декларації, – подати нову декларацію з виправленими показниками. Якщо ви встигли виправити помилку таким чином, то штрафні санкції вам не загрожують.

Протягом якого строку можна виправити помилку?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали