Наслідки помилкового подання Звіту з ЄСВ підприємцем-пенсіонером
Виправлення помилок в обліку та звітності: практичне керівництво
Через деякий час такий підприємець отримує від податкової повідомлення про недоїмку. Стандартна реакція на такі новини: земля йде з-під ніг, мозок підраховує суму штрафу і недоїмки. Ця ситуація знайома багатьом. Адже ніхто з нас не застрахований від помилок. З чого ж почати? По-перше, не панікувати, а розібратися у виниклій проблемі.
Звернемося до Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування» (далі – Закон № 2464), щоб переконатися в тому, що підприємець-пенсіонер дійсно не є платником ЄСВ.
На замітку! У статті 4 Закону № 2464 наведено вичерпний перелік платників ЄСВ.
Так, платниками ЄСВ є:
- роботодавці (юридичні особи, їх філії та представництва, а також фізичні особи і підприємці незалежно від вибраної ними системи оподаткування), тобто особи, які використовують працю фізосіб на умовах трудового договору;
- самозайняті особи – фізособи, які забезпечують себе роботою самостійно;
- фізособи, які займаються незалежною професійною діяльністю (наприклад, науковою, літературною, медичною, юридичною практикою тощо);
- члени фермерського господарства, якщо вони не віднесені до осіб, що підлягають страхуванню за іншими підставами;
- фізособи-підприємці, у тому числі й ті, які вибрали спрощену систему оподаткування.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року