• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Подарунки партнерам у вигляді сертифікатів: оподаткування у дарувальника

12.12.2019 165 0 1

Зустрічаємо 2020 рік: знижки, подарунки та корпоративи

Завершення бухгалтерського року: відповідаємо на ваші запитання

Порядок оподаткування у дарувальника залежить від податкового статусу отримувача подарункового сертифіката. Розглянемо детальніше.

При врученні подарункового сертифіката йдеться про безплатну передачу якогось активу, який обліковується підприємством як грошовий документ на субрахунку 331 «Грошові документи в національній валюті». Це означає, що операція безплатної передачі повинна розглядатися крізь призму норм пп. 140.5.10, 140.5.9 та 140.5.14 ПК.

Вищеназвані норми ПК вимагають, щоб у певних випадках дарувальник відкоригував фінрезультат звітного періоду, збільшивши його:

  • на суму безплатних передач (вартість сертифіката) – якщо отримувачами є платники податку на прибуток за ставкою 0 % (пп. 44 підрозд. 4 розд. ХХ ПК) або неплатники податку на прибуток (крім фізосіб) (пп. 140.5.10 ПК). Зазначимо, що з роз'яснення в ЗІР (категорія 102.12) випливає, що в цьому випадку до фізосіб належать тільки платники ПДФО, у тому числі і підприємці на загальній системі оподаткування;
  • на вартість сертифіката в розмірі, що перевищує 4 % (8 %) оподатковуваного прибутку попереднього звітного року (тобто на суму перевищення) – якщо отримувачами є різні неприбуткові організації, зареєстровані в Реєстрі неприбуткових установ та організацій (пп. 140.5.9, 140.5.14 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали