Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відвантаження – на спрощеній системі, отримання оплати – на загальній: що в податковому обліку?

Підприємство з 1 січня 2017 року перейшло зі сплати єдиного податку (далі – ЄП) за ставкою 3 % (третя група) на загальну систему оподаткування. У лютому воно отримало оплату в сумі 60 000 грн. (у т. ч. ПДВ – 12 000 грн.) за товар, відвантажений у грудні 2016 року під час перебування на ЄП. Чи вплине отримання такої оплати на суму податку на прибуток?​

Так, може вплинути. Але тільки якщо дохід підприємства за 2017 рік перевищить 20 млн грн. Пояснимо нашу відповідь докладніше.

У 2016 році підприємство відвантажило товар покупцеві. Оскільки воно застосовувало спрощену систему, таке відвантаження не призвело до податкових наслідків. Адже для єдинника третьої групи оподатковуваним доходом є, зокрема, сума отриманих коштів (пп. 2 п. 292.1 Податкового кодексу, далі – ПК). А гроші в тому періоді так і не були отримані.

У 2017 році гроші прийшли. Але правила оподаткування для підприємства вже змінилися. Об’єктом оподаткування став прибуток, визначений як фінрезультат, відображений у фінзвітності за звітний період, відкоригований на різниці, передбачені ПК. При цьому, якщо платник податку на прибуток отримав за звітний рік дохід, більший ніж 20 млн грн., він повинен коригувати фінрезультат на всі встановлені ПК різниці, у тому числі й різниці з розд. ІІІ (пп. 134.1.1 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали