Звітність із податку на прибуток постійного представництва нерезидента
22.03.2018 1580 0 0
Відкриваємо сезон звітності 2018. I квартал
Нерезидент може отримувати доходи на території України через свої представництва. Постійне представництво до початку своєї діяльності повинне встати на облік у контролюючому органі як платник податку на прибуток (п. 133.3 ПК). У зв'язку із цим виникає обов'язок подавати звітність і сплачувати податок. Розглянемо особливості складання звітності постійним представництвом нерезидента (далі – ППН).
Визначення цього поняття наведене в пп. 14.1.193 ПК. ППН – це постійне місце діяльності, через яке повністю або частково провадиться госпдіяльність нерезидента в Україні. Зокрема, ППН може вважатися: місце управління, філія, офіс, фабрика, майстерня, установка або споруда для розвідки природних ресурсів, будь-яке інше місце видобутку природних ресурсів, склад або приміщення, використовуване для доставки товарів, сервер.
З метою оподаткування ППН включає:
- будівельний майданчик, будівельний, складальний або монтажний об'єкт або пов'язану з ними наглядову діяльність – за умови, що тривалість робіт, пов'язана з таким майданчиком, об'єктом або діяльністю, перевищує шість місяців;
- надання послуг нерезидентом (крім послуг із надання персоналу), у тому числі консультаційних, через співробітників або інший персонал, найнятий ним для таких цілей, – за умови, що така діяльність провадиться в Україні (у рамках одного проекту або пов'язаного з ним проекту) протягом періоду або періодів, загальна тривалість яких становить більше шести місяців, у будь-якому 12-місячному періоді;
- резидентів, що мають повноваження діяти від імені виключно такого нерезидента (проведення переговорів із приводу суттєвих умов та/або укладання договорів (контрактів), що приводить до виникнення в цього нерезидента цивільних прав та обов'язків; та/або утримувати (зберігати) запаси товарів, що належать нерезиденту, зі складу яких товар поставляється від імені нерезидента, крім резидентів, які мають статус складу тимчасового зберігання або митного ліцензійного складу.
Таким чином, ППН можна умовно поділити на декілька типів. Це:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року