Звіт про власний капітал
Річна фінансова звітність на практичних прикладах
Форма № 4 «Звіт про власний капітал» (далі – Звіт) – не найскладніший із фінансових звітів. Показники, які в ньому відображаються, зазвичай не потребують спеціальних розрахунків, а просто переносяться з інших форм звітності або з регістрів бухобліку. Однак складання Звіту потребує уваги, а включені до нього показники – ретельного аналізу. Тим паче що найчастіше саме йому передусім приділяють увагу найбільш зацікавлені користувачі фінзвітності – власники підприємства. Адже йдеться про їх власний капітал, а капітал, як відомо, не пробачає легковажного ставлення до себе. Причому це однаково стосується як поводження з капіталом, так і його обліку.
У цій консультації розглянемо, як заповнюється Звіт та як пов’язані показники Звіту з іншими формами фінансової звітності.
Для початку діяльності будь-якого підприємства потрібна певна сума коштів – так званий стартовий капітал, який зазвичай формується із початкових внесків власників (засновників). Тож власний капітал є основою господарської діяльності, запорукою незалежності та фінансової спроможності підприємства.
Відповідно до п. 3 розд. I НП(С)БО 1 власний капітал – це частина в активах підприємства, що залишається після вирахування його зобов’язань, а Звіт відображає зміни у складі власного капіталу підприємства протягом звітного періоду.
Як зазначено в п. 5.1 Методрекомендацій, затверджених наказом Мінфіну від 28.03.13 р. № 433 (далі - Методрекомендації № 433), метою складання Звіту є надання користувачам фінзвітності повної, правдивої та неупередженої інформації про зміни у складі власного капіталу підприємства протягом звітного періоду.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року