Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Звіт про продажі для оптовиків

У консультації розглянемо, хто і як повинен заповнити Звіт про продажі та запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі за типовою формою № 1-опт, затвердженою Наказом № 356 (далі – Звіт).

Загальні правила

Звіт подають підприємства, основним видом економічної діяльності яких є оптова торгівля продовольчими та непродовольчими товарами. При цьому згідно із КВЕД-2010 критерієм віднесення підприємства до такого виду діяльності, як торгівля та оптова торгівля, є тип покупця і характер використання товару (із підприємницькою метою – у виробництві або для перепродажу), а не кількість товару, який закуповується таким підприємством.

Звіт подається щокварталу (за I–III квартали, за IV квартал не подається) і за рік до територіального органу держстатистики за місцезнаходженням підприємства. Квартальний Звіт слід подати не пізніше 25-го числа місяця, що настає за звітним кварталом, а річний – не пізніше 28 лютого наступного за звітним року.

Усі показники Звіту заповнюються на підставі даних первинних документів (актів приймання-передачі основних засобів, ТТН, бухгалтерських документів, журналів реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, журналів обліку нафтопродуктів, що надійшли на АЗС, інших документів) і бухгалтерського обліку.

Відповідальним за достовірність даних Звіту є керівник підприємства (п. 1.3 Інструкції № 331).

Порядок заповнення Звіту

Роз'яснення щодо заповнення розділів Звіту наведено в листі Держстату України від 24.11.14 р. № 17.4-12/52.

Розділ 1 «Кількість працівників»

Цей розділ заповнюється у Звіті, який подається за підсумками року.

У рядку 106 указується середня кількість працівників – штатних і позаштатних, які працюють за цивільно-правовими договорами (далі – ЦПД) і зовнішніх сумісників, розрахована в цілому за рік згідно з Інструкцією № 286.

Середня чисельність працівників підприємства за період (місяць, квартал, із початку року, рік) визначається як сума таких показників:

  • середньооблікова чисельність штатних працівників;
  • середня кількість зовнішніх сумісників;
  • середня кількість осіб, які працюють за ЦПД.

Перелік штатних працівників міститься в п. 2.4 і 2.5 Інструкції № 286. Виключаються з розрахунку середньооблікової чисельності штатні працівники, які перебувають у відпустках (пп. 3.2.3 Інструкції № 286):

  • у зв'язку з вагітністю та пологами (пп. 2.5.8);
  • для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого діючим законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, хто всиновив новонароджену дитину прямо з пологового будинку (пп. 2.5.9).

Середньооблікова чисельність штатних працівників розраховується на підставі щоденних даних про їх облікову чисельність, які уточнюються за наказами про приймання, переведення працівника на іншу роботу та припинення трудового договору.

Облікова кількість штатних працівників за кожний день повинна відповідати даним табеля, на підставі якого визначається кількість тих, хто вийшов або не вийшов на роботу (п. 3.2 Інструкції № 286).

Середньооблікова чисельність штатних працівників за місяць розраховується шляхом підсумовування кількості таких працівників за кожний календарний день звітного місяця, тобто з 1-го по 30-те або 31-ше число (для лютого – по 28-ме або 29-те), включаючи вихідні, святкові та неробочі дні, і ділення отриманого результату на кількість календарних днів звітного місяця. Чисельність працівників за вихідний, святковий або неробочий день береться на рівні робочого дня, який їм передував.

А середньооблікова чисельність працівників за рік визначається як сума середньооблікової чисельності за кожний місяць, поділена на 12.

Середня кількість зовнішніх сумісників і працюючих за ЦПД за місяць розраховується за методологією визначення середньооблікової чисельності штатних працівників.

Зазначимо, що до працюючих за ЦПД не відносяться громадяни-підприємці, які виконували роботи на підставі ЦПД.

Розділ 2 «Продаж і запаси товарів»

Цей розділ заповнюється при поданні Звіту за перші три квартали та за рік. При його заповненні потрібно врахувати такі моменти:

1. Розділ містить дані про обсяги перепродажів товару (тобто продажу товару без переробки) підприємством від свого імені, причому мається на увазі як новий товар, так і той, що був у вжитку. Перелік товарів, що відносяться до товарних груп, які відображаються в розд. 2, наведено в додатку до Звіту.

2. Суми в графах 2–4 вказуються в тисячах гривень без урахування ПДВ та акцизного податку станом на момент придбання товару без будь-яких змін, за винятком звичайних для торгівлі операцій: фасування, сортування великих партій товару, пакування, переміщення і т. п.

3. У графах 3 і 4 відображається товар, який підприємство продає роздрібним торговцям, іншим підприємствам та організаціям або іншим оптовикам для власного користування або подальшого продажу як у межах України, так і на експорт. При цьому не враховуються обсяги реалізації товару населенню.

4. Обсяги перепродажів можуть включати інформацію про відшкодування купівельної вартості товару та отримання доходу (торговельної націнки) у випадку передачі підприємством партії товару на умовах консигнації іншому підприємству або фізособі-підприємцю, які безпосередньо провадять діяльність у сфері роздрібної торгівлі.

5. Дані про перепродаж товару іншим підприємствам оптової торгівлі (гр. 3) і товарів українського виробництва (гр. 4) містять інформацію, сформовану на підставі власної оцінки підприємства.

6. У графах 5 і 6 наводяться дані про запаси товару, які призначені для перепродажу, на кінець звітного періоду в кількісному (гр. 5) і вартісному (вартість указується без урахування ПДВ та акцизного податку, гр. 6) вираженні.

Розділ 3. Оптовий товарооборот за кварталами звітного року

Цей розділ заповнюється тільки при поданні Звіту за рік. У рядку 401 відображається оптовий товарооборот за рік, у рядках 402–405 – оптовий товарооборот за I–IV квартали відповідно в тисячах гривень з одним десятковим знаком.

Висновки

Звіт подають підприємства, основним видом економічної діяльності яких є оптова торгівля. Розділи 1 і 3 Звіту заповнюються при поданні звітності за рік.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Статті за темою
30.04.2025
Подання звітності з рентної плати за воду власниками та користувачами свердловин
Суб’єкти господарювання, які мають у власності чи користуванні свердловини для видобутку води, зобов’язані звітувати та сплачувати рентну плату за спеціальне використання води (далі – рентна плата). Звітність із рентної плати подається щокварталу протягом 40 календарних днів після ...
30.04.2025
Як власникам і користувачам свердловин подати декларацію із рентної плати за надра
Деякі підприємства мають у власності або орендують свердловини з метою видобутку підземних вод, які можуть використовуватися як для забезпечення санітарно-гігієнічних потреб підприємства, так і для обслуговування його виробничих процесів (поливу сільгоспкультур, напоювання худоби тощо), і навіть для...
28.04.2025
Як подати і заповнити декларацію з податку на нерухомість у разі придбання/продажу нерухомості
Як відомо, декларація з податку на нерухомість подається на поточний рік. Тому в разі, якщо потім протягом року підприємство набуває або втрачає право власності на об’єкт нерухомості, виникає потреба в поданні уточнюючої декларації. У цій статті ми розповімо про строки подання та порядок запов...
Популярне
05.04.2025
Продовження строку корисного використання повністю замортизованих основних засобів
Ситуація із практики: строк, визначений під час первинного визнання об’єкта основних засобів (далі – ОЗ), уже закінчився, а актив продовжує використовуватися. НП(С)БУ 7 передбачено, що строк корисного використання (експлуатації) об’єкта ОЗ переглядається в разі зміни очікуван...
21.02.2025
Додаток 5 декларації з ПДВ: порядок заповнення та виправлення помилок
Додаток 5 до декларації з ПДВ (далі – декларація) заповнюється платниками ПДВ, які зобов’язані розподіляти вхідний ПДВ відповідно до п. 199.1 Податкового кодексу (далі – ПК) (заповнюють таблиці 1 і 2) та платниками, що застосовують касовий метод обліку ПДВ (заповнюють таблицю 3). ...
11.03.2025
Наказ про встановлення норм витрати палива
Якщо ваше підприємство вирішило вдатися до нормування витрат пального або розмірковує, чи доцільно це робити, постараємося спростити для вас це завдання, навівши в статті: зразок наказу про встановлення норм витрати палива; дві причини, чому на підприємстві необхідний такий наказ. Якщо ваше під...
Нове
06.05.2025
Чи треба сплачувати екологічний податок за тимчасове зберігання відходів – акумуляторів, шин?
Здавалося б, питання не нове, уже давно поставлено крапку в ньому – важлива наявність договору на утилізацію. Але змінилася позиція ДПС! На думку контролерів, навіть тимчасове зберігання загрожує екоподатком…Приведемо роз’яснення податківців та надамо контраргументи та рекомендаці...
02.05.2025
Чи можна підписати е-ТТН пізніше дня завершення перевезення?
У статті відповімо на запитання: наскільки важлива в е-ТТН дата підпису, чи, може, має значення тільки дата складання; чи буде дійсна е-ТТН, якщо якась із сторін підписала її не на дату перевезення, а через день-два після його завершення. Порадимо, як мінімізувати ризики . Бухгалтерів підприємств, я...
30.04.2025
Подання звітності з рентної плати за воду власниками та користувачами свердловин
Суб’єкти господарювання, які мають у власності чи користуванні свердловини для видобутку води, зобов’язані звітувати та сплачувати рентну плату за спеціальне використання води (далі – рентна плата). Звітність із рентної плати подається щокварталу протягом 40 календарних днів після ...
Кращі матеріали