Особливості формування показника ∑Перевищ
Торік до алгоритму розрахунку показника ∑Перевищ формули в СЕА ПДВ були внесені корективи. І багато платників відразу відчули на собі їх результати, виявивши зменшення реєстраційного ліміту за так званим override. Крім того, у СЕА було допрацьовано програмне забезпечення в частині ліміту реєстрації, передбаченого п. 2001.9 ПК.
Нагадаємо формулу розрахунку ліміту реєстрації (∑Накл), наведену в п. 2001.3 ПК:
∑Накл = ∑НаклОтр + ∑Митн +
+ ∑ПопРах + ∑Овердрафт –
– ∑НаклВид – ∑Відшкод – ∑Перевищ.
Як видно, показник ∑Перевищ зменшує суму, на яку платник може зареєструвати ПН в ЄРПН.
Згідно з ПК даний показник визначається як додатна різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, зазначеною платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням уточнюючих розрахунків (далі – УР) до них (далі – показник ∑ПЗ), і сумою ПДВ, яка міститься в складених і зареєстрованих у ЄРПН ПН і РК до них (далі – показник ∑ЄРПН).
У чому його суть? Кожна ПН, зареєстрована в ЄРПН, зменшує ліміт реєстрації та вимагає поповнення ПДВ-рахунка. А якщо окремі ПН (наприклад, виписані на неплатників ПДВ) не реєструвати вчасно, заощаджуючи гроші на ПН для платників, то за результатами подання звітності реєстраційний ліміт усе одно зменшується на суму ПДВ за незареєстрованими ПН.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року