• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Об`єкт оподаткування у фізособи підприємця на загальній системі оподаткування: які особливості формування доходів та витрат?

Ольга Целуйко

26.08.2014 132 0 0

Фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування (далі – ФОП) отримав попередню оплату за товар. Як у такому разі відображати доходи та витрати?

Доходи ФОП відображатимуться за датою отримання коштів на поточний рахунок, оскільки його доходом є отримана виручка у грошовій та негрошовій формах (п. 177.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Підставою буде виписка банку. Що стосується витрат, то порядок їх відображення залежить від того, чи оплачено ФОП товар, за який отримано попередню оплату. Так, якщо товар:

  • оплачено, то ФОП має право включити його до складу витрат у періоді визнання ним доходу;
  • не оплачено, то витрати визнаватимуться в періоді їх оплати.

  • оплачено, то ФОП має право включити його до складу витрат у періоді визнання ним доходу;
  • не оплачено, то витрати визнаватимуться в періоді їх оплати.

У будь-якому разі підставою для відображення витрат слугуватимуть виписки банку, квитанції, акти закупівлі тощо.

ФОП відвантажив товар покупцю. На момент отримання коштів від покупця ФОП ще не оплатив цей товар постачальнику. Чи має він у такому разі право на витрати в періоді відображення доходу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали