Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Про роздрукування, зберігання та копію Z-звіту

10.01.2019 11238 0 0

ДФС в Індивідуальній податковій консультації від 30.11.18 р. № 5045/6/99-99-14-05-01-15/ІПК (далі – ІПК № 5045) відповіла на запитання про Z-звіт.

Про роздрукування. Суб’єкт господарювання (далі – СГ) повинен у кінці робочого дня роздрукувати Z-звіт у випадку проведення розрахункових операцій. При цьому СГ, які використовують КОРО, мають право не підклеювати Z-звіт і не робити записи в КОРО про суми розрахункових операцій за підсумками дня. Ці висновки ДФС повністю відповідають нормам п. 9 ст. 3 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) та оновленим Порядкам реєстрації РРО та КОРО, затвердженим наказом Мінфіну від 14.06.16 р. № 547.

Однак, відповідаючи на запитання про штрафні санкції за незбереження Z-звіту, податківці доходять цікавого висновку. Якщо відокремлені підрозділи підприємств, які не ведуть касову книгу, і фізособи-підприємці при розрахунках застосовують РРО, то нероздрукування та непідклеювання Z-звіту розцінюється як неоприбуткування готівки. Підстава – п. 11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 27.12.17 р. № 148.

Про цю проблему ми писали (див. «Нові правила роботи з РРО та КОРО»). Як бачимо, податківці до цього питання підійшли фіскально, не враховуючи змін у порядку ведення КОРО. Але ж такі дії не передбачені новими правилами реєстрації РРО. І що робити тим СГ, які зараз реєструють РРО без реєстрації на нього КОРО? Чекати, поки Нацбанк внесе зміни до Положення № 148? За логікою представників фіскальної служби, відокремлені підрозділи підприємств і підприємці повинні сплатити штраф за неоприбуткування готівки.

Зазначимо, що за нероздрукування Z-звіту штрафні санкції Законом № 265 не передбачені.

Про зберігання. Зберігати роздрукований Z-звіт можна будь-яким способом, зручним для СГ.

Про копію. Якщо загублено Z-звіт, то можна роздрукувати його копію. Головна умова, щоб у РРО була така технічна можливість. А як відновити Z-звіт, коли немає технічної можливості роздрукувати копію або в інших випадках? Оскільки алгоритму відновлення Z-звіту немає, ДФС може надати тільки інформацію про наявність такого звіту. Хочемо попередити, що, судячи з відповіді про штрафні санкції, отримана з ДФС інформація навряд чи допоможе відокремленим підрозділам підприємства, які не ведуть касову книгу, і підприємцям уникнути штрафу за неоприбуткування готівки (адже Z-звіт не роздруковано і не підклеєно в КОРО).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали