Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно платнику податку на прибуток протягом звітного року повторно подавати додаток ВП у складі звітної декларації?

17.10.2019 1771 0 2

Підприємство подало додаток ВП у складі декларації з податку на прибуток за півріччя 2019 року. У цьому додатку було відображено виправлення помилки за 2018 рік. Чи потрібно підприємству подавати даний додаток ВП і в складі наступної звітної декларації (за три квартали)? Адже інформація в декларації відображається наростаючим підсумком із початку року.

Ні, правило наростаючого підсумку до додатка ВП не відноситься. Тому подавати такий додаток протягом звітного року з повторною інформацією не потрібно. Також не потрібно повторно заповнювати рядки 26–34 звітної декларації.

Пояснимо, чому це так. Згідно з п. 50.1 Податкового кодексу (далі – ПК) платник може самостійно виправити виявлені в податковій звітності помилки двома способами:

  • або подати уточнюючий розрахунок (уточнюючу декларацію), не прив’язуючись до строків подання поточної звітності;
  • або відобразити виправлення помилки у складі поточної звітної декларації за допомогою додатка ВП.

Діюча форма декларації з податку на прибуток затверджена наказом Мінфіну від 20.10.15 р. № 897.

У випадку виправлення помилки за допомогою додатка ВП результати такого виправлення (заниження/завищення суми податкового зобов'язання, штраф і пеня) відображаються в таблиці 2 даного додатка. А потім переносяться до спеціального блока «Виправлення помилок» самої декларації (рядки декларації 26–34).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали