• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно донараховувати податкові зобов'язання при продажу продукції нижче від собівартості?

Платник ПДВ виробляє гофроупаковку. Буває, що окремі її партії продаються за ціною, нижчою за собівартість, але при цьому продажна ціна відповідає ринковій, яка діяла на момент продажу. Чи потрібно в цьому випадку донараховувати податкові зобов'язання до рівня собівартості гофроупаковки?

База оподаткування операцій постачання самостійно виготовлених товарів визначається на рівні звичайних цін на такі товари (п. 188.1 Податкового кодексу, далі – ПК). У свою чергу, звичайна ціна відповідає рівню ринкової, що склалася на ринку ідентичних товарів у зіставних економічних умовах (пп. 14.1.71, 14.1.219 ПК). Тобто при визначенні бази оподаткування в нашому випадку слід відштовхуватися від ринкової вартості гофроупаковки. І оскільки договірна ціна відповідає ринковій, податкові зобов'язання до рівня собівартості донараховувати не потрібно.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали