• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Не повернено суму передоплати, отриману 1095 днів тому: чи коригувати податковий кредит із ПДВ?

Алина Кравзюк

20.08.2014 287 0 0

Підприємство (платник ПДВ) згідно з договором здійснило попередню оплату товару та відобразило суму ПДВ у складі податкового кредиту. Проте товар було отримано не на всю суму. Минуло 1 095 днів із часу здійснення такої передоплати, закінчився строк виконання договору, а суму передоплати за непоставлений товар не було повернуто. Чи необхідно підприємству коригувати податковий кредит? Якщо так, то коли й на підставі якого документа?

Так, необхідно. Пояснимо детальніше.

Нагадаємо, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, установленою п. 193.1 Податкового кодексу (далі – ПК), протягом такого звітного періоду у зв’язку, зокрема, із придбанням або виготовленням товарів та послуг із метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду (п. 198.3 ПК).

Дата списання коштів із банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг є датою виникнення в нього права на податковий кредит, якщо списання коштів у такого платника передуватиме отриманню товарів/послуг (п. 198.2 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали