• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ПДФО-2017

Ольга Кліменко

05.01.2017 6092 0 1

Прощений борг

Підпункт «д» пп. 164.2.17 ПК доповнено новими абзацами. Тепер платникові податків може бути надане розстрочення зі сплати ПДФО, нарахованого на суму боргу, прощеного кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним із процедурою банкрутства. Розстрочення дається до закінчення позовної давності за кредитом, отриманим на придбання житла (іпотечним кредитом).

Із 2017 року податкове зобов'язання з ПДФО можна буде сплачувати протягом трьох років. Для цього платник податків разом із декларацією про доходи і майновий стан повинен подати до контролюючого органу заяву (у довільній формі). У заяві слід навести фактичні дані про суму прощеного кредитором боргу (сума повинна бути підтверджена документами кредитора), а також коротко пояснити причини надання розстрочення зі сплати задекларованої суми ПДФО.

Допомога на лікування за рахунок коштів роботодавця або благодійної організації

У пп. 165.1.19 ПК розширено перелік осіб – отримувачів допомоги на лікування та медичне обслуговування. Тепер без оподаткування така допомога може надаватися не тільки працівникові, але й членам його сім'ї першого ступеня спорідненості, а також дитині, яка знаходиться під його опікою або піклуванням. Для отримання такої допомоги платник податків повинен подати документи, які підтвердять наявність у нього витрат на лікування та медичне обслуговування.

Навчання за рахунок коштів роботодавця

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали