Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Податковий кредит на підставі ПН: протягом якого строку можна відобразити в декларації

23.09.2022 404 0 2

Що змінилося? З 1 січня 2022 року набули чинності зміни, унесені до Податкового кодексу (далі – ПК) Законом від 30.11.2021 № 1914-IX (далі – Закон № 1914). Зокрема, тепер п. 198.6 ПК установлено новий строк відображення податкового кредиту на підставі зареєстрованої у ЄРПН податкової накладної (далі – ПН). Але оскільки незабаром розпочалася війна, багато платників ПДВ забули про ці зміни. А ми нагадаємо.

Про що стаття? Ми розглянемо:

  • протягом якого строку можна відобразити в декларації з ПДВ податковий кредит на підставі ПН, оформлених починаючи з 01.01.2022 і до цієї дати;
  • чи зупиняється перебіг цього строку на період воєнного стану;
  • чи можна включити до складу податкового кредиту суму податку з ПН, яку було заблоковано, якщо на момент розблокування вже минув строк, установлений п. 198.6 ПК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали