Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкові накладні: життя після блокування/зупинення

Немає потреби описувати неприємності, що виникли у бізнесу та у бухгалтерів, коли почалося блокування податкових накладних та розрахунків коригування до податкової накладної (далі – ПН, РК). Здається, Закон від 07.12.17 р. № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон № 2245) усунув весь цей жах.

Насправді багато проблем Законом № 2245 не усунуто, а питання блокування (зупинення) ПН/РК виникне знову, щойно КМУ визначиться з новою версією порядку зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) відповідно до п. 201.16 Податкового кодексу (далі – ПК).

Оптимісти вже кажуть про перемогу платників податків, про те, що блокування ПН/РК не буде щонайменше до 1 березня 2018 року, а новий порядок буде зваженим та врахує не лише побажання бізнесу, але й діюче законодавство України (передусім ст. 62 Конституції України).

Песимісти стверджують, що новий порядок буде ще гіршим за ті, що були у 2017 році, а введуть його не чекаючи на 01.03.18 р. – вже завтра-післязавтра.

Реалісти стоять на позиції, що допоки не буде оприлюднено порядок КМУ, про щось конкретне говорити зарано і неправильно – усе одно, що ворожіння на кавовій гущині непрофесійного ворожбита.

Якби там не було, зрозуміле лише одне. Ті платники, які беруть передоплату в майбутніх покупців, а вже потім придбають ТМЦ (у першу чергу це стосується оптовиків, які купляють великі партії під замовлення дрібніших покупців), разом зі своїми контрагентами-покупцями постраждають найпершими. Інакше кажучи, фактично так звану «першу подію» для отримання податкового кредиту з ПДВ усунуто з ПК (звичайно, надія на те, що новий Порядок КМУ буде сприятливішим до платників податків, ще не зникла).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали