• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оподаткування пасивних доходів резидентів: дивіденди, роялті, проценти

13.02.2019 661 0 0

ПДФО та військовий збір: нарахування, сплата, звітність

Роялті, проценти та дивіденди для цілей обкладення ПДФО уважаються пасивними доходами (пп. 14.1.268 ПК). У консультації розповімо про правила оподаткування, яких повинні дотримуватися суб'єкти господарювання в разі виплати таких доходів фізособам-резидентам.

Дивіденди – це платіж, який здійснюється юрособою у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухобліку (пп. 14.1.49 ПК). Такою юрособою може бути, зокрема, емітент корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів або інших цінних паперів (далі – ЦП). При цьому дивіденди виплачуються емітентом на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших ЦП, які засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента.

Зверніть увагу! Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється також платіж у грошовій формі, який здійснюється юрособою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини). Це значить, що будь-який розподіл прибутку на користь фізособи буде вважатися дивідендами.

Якими податками обкладається дохід фізосіб у вигляді дивидендів?

Інформацію про це для зручності подамо в табл. 1.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали