Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податок на виведений капітал - на що очікувати?

09.07.2018 3420 2 1

Аналізувати та коментувати законопроект, що навіть не пройшов розгляду Комітетів Верховної Ради є справою невдячною. Однак, платники податків та їхні бухгалтери вже питають про що цей законопроект, тож розглянемо його загальні риси (при цьому слід пам’ятати, що депутати можуть внестися зміни, що лише однією комою змінять сутність правовідносин).

Що таке Податок на виведений каптал (ПнВК)?

Мабуть всі вже чули, що сутність цього податку полягає у тому, що оподатковується не прибуток, а та частина капіталу, що  «виводиться з підприємства». Це мало б означати, що якщо підприємство не виплачує дивіденди власникам, а всі свої отримані прибутки спрямовує на розширення/збільшення ефективності господарської діяльності, то бази оподаткування ПнВК - не виникає. Одним з гасел прихильників ПнВК було те, що зменшується адміністрування цього податку, а маленькі фірми можуть навіть не наймати бухгалтера.

Поняття бази оподаткування ПнВК викладено у ст.135 ПКУ (в цій статті вживатиму «ПКУ», коли йтиметься про редакцію за законопроектом) і зводиться воно до того, що: «Базою оподаткування є грошове вираження об'єкта оподаткування, розрахованого за правилами, визначеними цим розділом Кодексу. У разі здійснення операцій, які є об'єктом оподаткування, у формі, відмінній від грошової, базою оподаткування є вартість такої операції, визначена на рівні звичайної ціни».

Ніби нічого складного? Але все набагато складніше, адже визначення бази оподаткування, в залежності від виду операції з виведення капіталу (прирівняної до виведення) визначається статтями 136-138 ПКУ (і вони – чималенькі за обсягом).

Платники ПнВК

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали