Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Критерії ризиковості: що означають та як застосовуються

У консультації розповімо, коли податкова накладна або розрахунок коригування (далі – ПН, РК) підлягають моніторингу, на підставі яких критеріїв проводиться моніторинг ПН/РК, ким вони затверджуються та де їх можна знайти.

Насамперед розберемося з термінами, наведеними в п. 2 Порядку № 117/1.

Моніторинг – це сукупність заходів і методів роботи контролюючих органів, яка за результатами проведення аналізу наявної в інформаційних ресурсах ДФС інформації та/або за результатами проведення обробки й аналізу податкової інформації виявляє об'єктивні ознаки наявності ризиків порушення норм податкового законодавства.

До ризиків, які порушують норми податкового законодавства, відноситься ймовірність складання та подання на реєстрацію до ЄРПН ПН/РК із порушенням положень пп. «а», «б» п. 185.1, пп. «а», «б» п. 187.1, абзацу першого п. 201.1, п. 201.7, 201.10 ПК при наявності об'єктивних ознак неможливості здійснення постачання товарів/послуг, дані про яке зазначені в такій ПН/РК та/або ймовірності запобігання платником ПДВ виконання свого податкового боргу.

Тобто йдеться про ПН/РК, виписаних на операції, які не могли бути здійснені платником ПДВ, оскільки в нього немає для цього матеріальних, трудових або технічних ресурсів, інакше кажучи, на фіктивні операції.

Якщо ПН/РК не підпадає під відсікаючі критерії із пп. 1–3 п. 3 Порядку № 117/1, вони підлягають моніторингу та перевіряються на відповідність:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали