Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коригуємо фінрезультат на суми процентів за позиками від нерезидентів – пов’язаних осіб: нюанси від ДФС

Згідно з п. 140.2 Податкового кодексу (далі – ПК) якщо сума боргових зобов'язань резидента-позичальника перед нерезидентом – пов'язаною особою перевищує суму його власного капіталу більш ніж в 3,5 разу (для фінансових установ і лізингових компаній – більш ніж у 10 разів), то з метою обкладення податком на прибуток такий позичальник повинен збільшити бухгалтерський фінрезультат на суму перевищення процентів за борговими зобов'язаннями, нарахованих за звітний період, над сумою обмеження.

Сума обмеження являє собою 50 % сумарної величини бухгалтерського фінрезультату, фінансових витрат та амортизаційних відрахувань за даними фінзвітності цього ж звітного періоду.

Проценти, які перевищили встановлену суму обмеження і збільшили фінрезультат згідно з п. 140.2 ПК, зменшують фінрезультат наступних звітних періодів. Але не повністю, а в сумі, що зменшує щорічно на 5 % до повного її погашення, з урахуванням обмежень, установлених п. 140.2 ПК (п. 140.3 ПК).

Суми процентів за кредитами і позиками від нерезидентів – пов'язаних осіб, які були нараховані в бухобліку до 1 січня 2015 року, але не потрапили до складу податкових витрат згідно із правилами ПК, що діяли в той період («старі» проценти), можуть бути враховані при визначенні фінрезультату майбутніх звітних податкових періодів – з урахуванням обмежень, передбачених п. 140.3 ПК (п. 20 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК).

А в Листах № 14132 і № 11800 ДФС нарешті роз'яснила й окремі нюанси застосування норм п. 140.2, 140.3 і п. 20 підрозд. 4 розд. ХХ ПК.

Так, із Листа № 11800 випливає, що:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали