Комп’ютерна програма: визначення та класифікація
Комп’ютерна програма на підприємстві: класифікація, податки, облік
Бухоблік та оподаткування комп’ютерних програм (далі – КП) і операцій із ними ніколи не був простим, адже сам цей об’єкт може приймати різний вигляд. У консультації розглянемо характеристики КП, які є важливими в обліково-податкових цілях.
Визначення КП, причому ідентичні, містяться в ст. 2 Закону від 23.03.2000 р. № 1587-III (далі - Закон № 1587) і ст. 1 Закону від 23.12.93 р. № 3792-XII (далі - Закон № 3792).
КП – це набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схем, символів або в будь-якому іншому вигляді, виражених у формі, придатній для зчитування комп’ютером, які приводять його в дію для досягнення певної мети або результату. Це поняття охоплює як операційну систему, так і прикладну програму, які виражені у вихідному або об’єктному кодах.
КП є об’єктом авторського права (п. 2 ч. 1 ст. 433 ЦК, п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону № 3792). Вони охороняються як літературні твори (ч. 4 ст. 433 ЦК, ст. 18 Закону № 3792). Така охорона поширюється на програму незалежно від способу або форми вираження.
Авторське право – це право інтелектуальної власності (далі – ІВ). Згідно із ч. 1 ст. 420 ЦК до об’єктів права ІВ відносяться КП.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року