Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як захиститися від штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

27.12.2019 1603 0 0

Електронний документообіг та звітність

Незважаючи на останні зміни в порядку блокування податкових накладних (далі – ПН), іноді сумлінні платники податків не можуть їх зареєструвати або реєструють із запізненням, що спричиняє штрафні санкції. До блокування ПН призводять і ухвали слідчих суддів про арешт майна підприємства в рамках кримінального провадження або відсутність квитанції № 2. Розглянемо варіанти захисту платників податків у таких ситуаціях.

Відомі ситуації, коли за результатами господарської операції контролюючий орган блокує реєстрацію ПН, подану платником податків. Підставою для таких дій може бути ухвала слідчого судді про задоволення клопотання щодо накладення арешту на активи — суми ліміту ПДВ платника податків у СЕА ПДВ на яку він має право зареєструвати ПН / РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН). Отже ліміт ПДВ може бути заблоковано в СЕА ПДВ.

Оскільки слідство за кримінальним провадженням може тривати довго, ПН залишаються незареєстрованими, незважаючи на їх подання до контролюючого органу. Після скасування ухвали слідчого судді, яка стала причиною зупинення реєстрації ПН, контролюючий орган реєструє ПН та проводить камеральну перевірку платника податків на предмет своєчасності їх реєстрації. За результатами перевірки встановлюється порушення платником податків термінів реєстрації ПН та застосовується штраф у відсотках від суми ПДВ, зазначеної в таких накладних, залежно від тривалості порушення цього строку на підставі ст. 1201.1 Податкового кодексу (далі – ПК).

З метою скасування штрафу платнику податків слід доводити, що відмова в реєстрації ПН або її зупинення відбулася не з його волі. Він має подати до суду роздруковану квитанцію № 1 про надсилання ПН на реєстрацію та відповідь контролюючого органу про відмову в такій реєстрації. Додатково до суду слід подати копії матеріалів клопотання слідчого про накладення арешту на майно платника податків у рамках кримінального провадження та додатки до нього, які зберігаються в суді першої інстанції. Такі документи можна отримати шляхом подання заяви про ознайомлення з матеріалами клопотання про арешт майна.

Крім того, до адміністративного суду слід подати доказ припинення арешту: ухвалу апеляційного суду про скасування арешту майна, постанову про закриття кримінального провадження за її наявності, а також докази щодо направлення копій таких документів до ДПСУ з метою розблокування ПН.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали