• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як тепер правильно заповнити рядок «військовий збір» форми № 1ДФ?

Сергей Наумов

25.04.2016 6334 0 1


Для кого ця стаття: для всіх, хто здійснює оподатковувані виплати фізичним особам.

Про що дізнаєтеся: ДФС змінила свою позицію щодо заповнення рядка «Військовий збір» розд. ІІ податкового розрахунку за формою № 1ДФ.


Що є об’єктом оподаткування

Нагадаємо, що відповідно до п. 161 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу (далі – ПК) об’єктом обкладення військовим збором (далі – ВЗ) є доходи, визначені ст. 163 ПК (з урахуванням доходів, наведених у пп. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПК). При цьому звільнено від обкладення ВЗ ті виплати, які відповідно до розд. IV ПК не включаються до загального оподатковуваного доходу фізосіб, тобто не обкладаються ПДФО або оподатковуються за нульовою ставкою.

Інформацію про суми нарахованих та виплачених доходів, суми утриманого та перерахованого до бюджету ВЗ податкові агенти подають шляхом заповнення рядка «Військовий збір» розд. II форми № 1ДФ.

Що змінилося

На сайті ДФС (ЗІР, категорія 103.25) змінилося роз’яс­нення ДФС щодо заповнення рядка «Військовий збір» форми № 1ДФ. Тепер податківці роз’яснюють, що в графах 3а та 3 цього рядка відображається загальна сума нарахованого доходу – як та, з якої утримується ВЗ, так і та, з якої збір не утримується.

Водночас у І кварталі поточного року норми ПК щодо справляння ВЗ змін не зазнали. Не змінювався з початку 2016 року і Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (далі – Порядок № 4). Так, у п. 3.11 Порядку № 4 зазначено, що в рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу (гр. 3а), загальна сума виплаченого доходу (гр. 3), загальна сума нарахованого ВЗ (гр. 4а) та загальна сума перерахованого до бюджету ВЗ (гр. 4) відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізособу – платника податку, якій нараховано доходи, з яких утримується ВЗ, не зазначаються, тобто інформація наводиться однією сумою за квартал для кожної з цих чотирьох граф.

Отже, жодних законодавчих змін не відбулося, а змінилося лише роз’яснення (вважайте – точка зору) ДФС, розміщене в ЗІР.

Як було раніше

Раніше в ЗІР (категорія 103.25) на аналогічне запитання було надано роз’яснення, що під загальною сумою нарахованого доходу з метою відображення в графах 3а та 3 рядка «Військовий збір» форми № 1ДФ розуміється загальна сума нарахованого доходу, з якої утримується ВЗ. Однак цей варіант відповіді переведено в категорію «недіюча» починаючи з 6 листопада 2015 року.

Як бути тепер

Незважаючи на те що роз’яснення ЗІР не мають статусу податкових консультацій, вважаємо, що точку зору ДФС, викладену в цих роз’ясненнях, слід ураховувати, адже такої думки дотримуватимуться й податкові ревізори. Отже, тепер у графи 3а та 3 рядка «Військовий збір» форми № 1ДФ потрібно переносити значення граф 3а та 3 рядка «Всього» розд. І цієї форми.

Якщо програмне забезпечення, що використовується для заповнення форми № 1ДФ, у розд. І включає не всі види доходів, то необхідно в ручному режимі занести до форми звітності доходи за всіма ознаками і підсумок граф 3а та 3 з рядка «Всього» перенести у рядок «Військовий збір» розд. ІІ.

У разі якщо форму № 1ДФ за І квартал поточного року вже подано, необхідно подати до 11 травня новий звітний розрахунок за цей самий період, здійснивши такі дії:

  • у відповідному полі в правому верхньому куті проставити відмітку;
  • у рядку «Військовий збір – виключення****» розд. ІІ – повторити всі графи помилкового рядка з попередньої звітності для вилучення попередньо введеної інформації;
  • у рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію, тобто в графах 3а та 3 відобразити всі виплачені доходи, а графи 4а та 4 заповнити аналогічно до попередньої звітності.

За подання нового звітного розрахунку за формою № 1ДФ (якщо все зроблено відповідно до вимог Порядку № 4) штраф не передбачено.

Чи подавати уточнюючу форму № 1ДФ за IV квартал 2015 року

Оскільки нову позицію ДФС щодо заповнення розд. ІІ форми № 1ДФ оприлюднено у І кварталі 2016 року, вважаємо, що подавати уточнюючу форму № 1ДФ за IV квартал 2015 року не потрібно. Але якщо таке рішення прийнято, то, на нашу думку, підстав для застосування норм ст. 119 ПК немає, оскільки недостовірні відомості про нарахований дохід не призвели до зменшення або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або зміни платника податку.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Як тепер правильно заповнити рядок «військовий збір» форми № 1ДФ?