• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як зараз сплачувати земельний податок за лісові землі?

16.10.2018 123 0 1

Що помінялося: до норм Податкового кодексу (далі – ПК), що регулюють обкладення лісових земель земельним податком, унесено зміни.

Як зміни вплинуть на роботу: деякі лісокористувачі тепер сплачуватимуть земельний податок за землі лісу на загальних підставах.

Закон від 10.07.18 р. № 2497-VIII (далі – Закон № 2497) вніс деякі корективи до порядку обкладення земельним податком лісових земель. Зокрема, змінено норму п. 273.1 ПК.

До змін земельний податок за лісові землі сплачувався у складі рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів. Зараз це окремий вид бюджетного платежу, і сплачується земподаток на загальних підставах за ставками, наведеними у ст. 274, 277 ПК (п. 273.3 ПК).

До речі, у ст. 256 ПК, яка регулює обкладення рентною платою за спецвикористання лісів, зміни не були внесені (зокрема, ставки рентної плати не змінилися). Тобто фактично додався ще один вид платежу, який вплине на склад і розмір витрат лісокористувачів.

У ПК немає визначення поняття «лісові землі». Звернемося до більш спеціальних документів – до Земельного і Лісового кодексів (далі – ЗК та ЛК відповідно).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали