• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як обкласти ПДФО середній заробіток працівника, відновленого на роботі за рішенням суду?

Звільнений працівник підприємства звернувся до суду, визнавши своє звільнення незаконним. Суд виніс постанову відновити на посаді незаконно звільненого працівника і виплатити йому середній заробіток за час вимушеного прогулу згідно із ч. 2 ст. 235 КЗпП. За запитом суду підприємство зробило розрахунок середнього заробітку. Нарахована сума зазначена у рішенні суду. Чи потрібно застосовувати ПСП до доходу у вигляді середнього заробітку при визначенні бази обкладення ПДФО і військового збору?

Статтею 235 КЗпП установлено, що орган, який розглядає трудовий спір, у разі винесення постанови про відновлення працівника одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більше ніж за один рік. А якщо заява про відновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, суд може винести постанову про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

При розрахунку середнього заробітку застосовується Порядок, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100). Середній заробіток обчислюється за розрахунковий період, який становить два останніх календарних місяці роботи перед місяцем, у якому працівник був незаконно звільнений. Наприклад, якщо працівник був звільнений 28 жовтня, то розрахунковий період – серпень і вересень.

Сума, нарахована за час вимушеного прогулу, є об'єктом обкладення ПДФО і військовим збором. Але перш ніж приступити до оподаткування, слід взяти до уваги одну особливість. А саме: хоча вся сума була нарахована в місяці відновлення на роботі, але в цілях обкладення ПДФО її слід розбити на місяці, що припадають на період вимушеного прогулу (абзац третій пп. 169.4.1 Податкового кодексу, далі – ПК). Це пояснюється тим, що працівник відновлюється з дня незаконного звільнення, і якщо до звільнення він мав право на ПСП, то таке право має за ним зберегтися. Такої ж думки дотримуються контролюючі органи (ЗІР, категорія 103.08.01).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали