Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як діяти, якщо індивідуальна податкова консультація не відповідає вимогам ПК

Оксана Бочар

29.11.2016 298 0 1

У чому проблема: ДФС на запит платника податків замість індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 Податкового кодексу (далі – ПК) щодо практичного застосування норм ПК надала супроводжувальний лист із додатком у вигляді скріншоту відповідної сторінки ЗІР із сайту ДФС.

Рішення проблеми: платник податків може оскаржити до суду надану йому індивідуальну податкову консультацію. Але нову податкову консультацію, яка буде відповідати нормам ПК, можна отримати від органу ДФС швидше та з меншими трудозатратами. Що для цього потрібно, розглянемо в цій консультації на конкретній ситуації із практики автора.

Ситуація
Територіальний орган ДФС проводив документальну планову перевірку підприємства. Під час перевірки виникло питання щодо правильності оформлення підприємством розрахунків коригування до податкових накладних при зміні номенклатури товару.
Позиція ДФС стосовно вказаного питання вже загальновідома, оприлюднена і у відповідних листах відомства, і в роз’ясненнях ЗІР. Однак, як виявилось, територіальний орган ДФС дотримується іншої точки зору і керівництву підприємства було повідомлено про обов’язкове подальше зазначення в акті перевірки факту порушення ст. 192 ПК.
Ще в ході перевірки, аби доказати правомірність відображення в податковому обліку проведених господарських операцій та підтвердити хибну позицію територіальної ДФС, підприємство направило звернення до ДФС згідно зі ст. 52 ПК щодо офіційного тлумачення окремих положень податкового законодавства з питань, які виникли під час здійснення фінансово-господарської діяльності та становлять практичний інтерес для підприємства як платника податків.

Що передбачено законодавством?

Відповідно до п. 52.3 ПК за вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі. Консультація, надана в письмовій або електронній формі, має містити опис питань, що порушуються платником, з урахуванням фактичних обставин, указаних у його зверненні, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок щодо практичного використання окремих норм податкового законодавства.

Як передбачено п. 53.1 ПК, не може бути притягнутий до відповідальності платник податків, який діяв згідно з податковою консультацією, наданою йому в письмовій або електронній формі, а також узагальнюючою податковою консультацією, зокрема, на підставі того, що в майбутньому такі консультації були змінені або скасовані.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали