• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміна вартості послуг нерезидента: як оформити РК і відобразити його в декларації

24.07.2019 278 0 0

Неочевидні помилки з ПДВ: як уникнути наслідків

Із консультації ви дізнаєтеся, як і коли оформляти розрахунок коригування (далі – РК) при зміні вартості послуг, наданих нерезидентом. Але спочатку розглянемо загальні правила оформлення податкової накладної (далі – ПН) у даному випадку.

Правило 1. Операція із придбання послуг у нерезидента обкладається ПДВ (і, відповідно, оформляється ПН) тільки в тому випадку, якщо місцем постачання послуг є територія України (пп. «б» п. 185.1 ПК). Правила визначення місця постачання послуг залежать від виду послуг і наведені в п. 186.2-186.4 ПК. При цьому послуги, отримані від нерезидента, будуть обкладатися ПДВ, тільки якщо вони згадані в п. 186.2 або 186.3 ПК.

Правило 2. При нарахуванні податкових зобов'язань отримувач послуг нерезидента повинен знати, що:

  • базою оподаткування є договірна вартість таких послуг з урахуванням податків і зборів (за винятком сум ПДВ), включених у ціну постачання згідно із законодавством. Якщо послуги надаються на безплатній основі, база оподаткування визначається виходячи зі звичайних цін на такі послуги (без урахування ПДВ) (п. 190.2 ПК);
  • датою нарахування податкових зобов'язань є дата першої події: списання коштів із банківського рахунка в оплату послуг або оформлення документа, що свідчить про факт надання послуг нерезидентом (п. 187.8 ПК);
  • договірна вартість, виражена в інвалюті, перераховується за курсом НБУ на дату виникнення податкових зобов'язань;
  • податкові зобов'язання нараховуються за основною ставкою (20 %) зверху на базу оподаткування таких послуг, визначену згідно з п. 190.2 ПК (п. 208.2 ПК).

Правило 3. При придбанні послуг у нерезидента з місцем постачання на території України їх отримувач зобов'язаний скласти та зареєструвати ПН в ЄРПН (п. 208.2 ПК, п. 1 Порядку № 1307). Така ПН підлягає реєстрації в ЄРПН у загальному порядку. За несвоєчасну реєстрацію на підприємство може бути накладений штраф згідно з п. 1201.1 ПК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали