Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміна декількох обов'язкових реквізитів ПН: як оформити РК?

Ситуація. Між двома підприємствами – резидентами України укладено договір на постачання імпортного товару (постачальник є імпортером цього виду продукції). За умовами договору покупець повинен перерахувати постачальникові передоплату в розмірі 100 % вартості товару. При фактичному постачанні товару імпортером з'ясувалося, що відбулися кількісні зміни між номенклатурними позиціями товару (без зміни вартості цих позицій і всього постачання в цілому). Крім того, у податковій накладній (далі – ПН), виписаній постачальником на суму отриманої передоплати, код товару згідно з УКТЗЕД за фактом оформлення митної декларації змінився.

Запитання. Як оформити розрахунок коригування (далі – РК) до ПН, якщо одночасно потрібно відкоригувати і номенклатуру, і код УКТЗЕД?

Що відбулося в цій ситуації?

Податкові зобов'язання з ПДВ виникли у постачальника на дату першої події: під час надходження оплати від покупця (п. 187.1 Податкового кодексу, далі – ПК). На цю дату він виписав ПН, на підставі якої покупець відобразив податковий кредит.

Проте при відвантаженні товару покупцеві постачальник побачив, що змінилися:

  • кількість одиниць між товарними позиціями (тобто кількість товару однієї номенклатури збільшується, а іншої – зменшується) без зміни вартості цих товарних позицій і всього постачання;
  • номенклатура товару (оскільки зміна коду УКТЗЕД фактично теж є зміною номенклатури).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали