• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виправлення помилок у Звіті з ЄСВ

Правила виправлення помилок, допущених у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (далі – Звіт) за формою № Д4 (додаток 4 до Порядку № 435) за минулі періоди, викладені в Порядку № 435. Щоб виправити помилку, допущену в раніше поданому Звіті, бухгалтеру необхідно точно визначити її характер, знати загальні правила виправлення та грамотно заповнити відповідну форму Звіту. Про це і йтиметься в консультації.

Згідно з Порядком № 435 способи виправлення помилок, допущених у раніше поданих Звітах, залежать від декількох факторів, а саме:

  • строку їх виявлення (до або після закінчення граничного строку подання Звіту). При цьому діючим уважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення строку подання. Якщо після здачі Звіту, але до закінчення граничного строку його подання ще раз подати окремі виправлені таблиці (наприклад, таблицю 5 Звіту з відміткою «додаткова» або «скасовуюча»), то Звіт буде вважатися неподаним (п. 1 розд. V Порядку № 435). Нагадаємо, Звіт подається до органів ДФС протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду, яким є календарний місяць (пп. 6. п. 3 розд. IV Інструкції № 449);
  • виду помилки (у реквізитах, сумах, відомостях про кадрові зміни). Наприклад, якщо помилку допущено в персональних даних застрахованої особи, то виправити її можна шляхом подання додаткових та(або) скасовуючих форм разом зі Звітом за поточний період (п. 2 розд. V Порядку № 435). А якщо помилка пов'язана зі зміною в сумах нарахованої зарплати або доходу, на які нараховується ЄСВ, то вона виправляється в поточній звітності того місяця, у якому була виявлена (п. 2 розд. V Порядку № 435).

Якщо страхувальник не подав Звіт за попередній звітний період, то в поточному звітному періоді він повинен подати окремо Звіт за попередній період. У такому випадку у Звіт за поточний період не можна включати показники попереднього періоду, за який він не подавався.

Для різних видів помилок установлені різні способи виправлення. Розглянемо ці способи докладніше.

Помилки, не пов'язані з виправленням сум

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали