Виправлення помилок у декларації з ПДВ
Декларація з ПДВ: заповнення та виправлення помилок
Щоб виправити помилку, виявлену в декларації з ПДВ (далі – декларація), потрібно подати або уточнюючий розрахунок (далі – УР), або нову декларацію. Від чого залежить спосіб виправлення помилки та як правильно заповнити УР з урахуванням виду помилки, розповімо в консультації.
Виправити помилку, допущену в декларації, можна двома способами:
Спосіб 1. Подання декларації з позначкою «Звітна нова». Цим способом можна скористатися за умови, що платник ПДВ виявив помилку до закінчення граничного строку подання декларації за звітний період, у якому допущено таку помилку.
Що буде з раніше поданою декларацією з позначкою «Звітна»? Ця декларація стає недійсною й отримує ознаку стану оброблення «Історія подання» (п. 4 гл. 4 розд. IV Порядку, затверджений наказом Мінфіну від 07.04.16 р. № 422).
Спосіб 2. Подання УР як самостійного документа. Цей спосіб можна обрати, якщо на момент виявлення помилки граничний строк подання декларації за звітний період, у якому вона виявлена, минув.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року