Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виправлення помилок у декларації фізособи-єдинника

У консультації розглянемо, як фізособі – платнику єдиного податку (далі – ЄП) першої – третьої груп самостійно виправити помилки у звітності за минулі періоди.

Перш ніж розглядати способи виправлення помилок фізособами-єдинниками, нагадаємо основні правила обліку, установлені для них гл. 1 розд. XIV ПК.

Правило 1. Фізособи-єдинники ведуть облік операцій, пов'язаних із підприємницькою діяльністю, у Книзі обліку доходів (далі – Книга 1), а єдинники третьої групи – платники ПДВ – у Книзі обліку доходів і витрат (далі – Книга 2). Форми Книг затверджені Наказом № 579. Цим же наказом затверджені порядки їх ведення (далі – Порядки № 579). Зазначимо, що згідно з п. 4 Порядку № 579 фізособи можуть вести Книгу в електронному вигляді. Для цього вони повинні отримати посилені сертифікати відкритих ключів. Однак, як інформує контролюючий орган, можливість реєстрації та ведення Книг в електронному вигляді поки що не реалізована (ЗІР, категорія 107.07).

Правило 2. Фізособи-єдинники подають контролюючому органу декларацію за формою, затвердженою Наказом № 578, яка є універсальною для всіх груп. При цьому кожна група єдинників заповнює свою частину декларації, використовуючи дані Книг.

Правило 3. Для єдинників першої та другої груп передбачена фіксована ставка ЄП. Податок сплачується щомісяця авансовими платежами. Такі єдинники подають декларацію тільки за підсумками року.

Правило 4. Єдинники третьої групи визначають об'єкт обкладення ЄП, який залежить від обсягу отриманого оподатковуваного доходу. За підсумками кварталу вони звітують перед контролюючим органом і щокварталу сплачують ЄП.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали