• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Інвестиційний прибуток

12.02.2019 681 0 0

ПДФО та військовий збір: нарахування, сплата, звітність

У консультації розповімо, які операції прирівнюються до продажу інвестиційного активу, як розрахувати об'єкт обкладення ПДФО при отриманні доходів у вигляді інвестиційного прибутку та коли слід сплатити ПДФО.

Для цілей адміністрування ПДФО інвестиційний прибуток – це дохід у вигляді додатної різниці між доходом, отриманим фізособою від операцій із цінними паперами (далі – ЦП) з урахуванням курсової різниці, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж ЦП, формах, і витратами на придбання таких інвестиційних активів (пп. 14.1.811 ПК).

Порядок оподаткування інвестиційного прибутку викладено в п. 170.2 ПК. Для цілей цього пункту в пп. 170.2.7 ПК наведено такі визначення:

  • інвестиційний актив – пакет ЦП, деривативів або корпоративні права, виражені в інших, ніж ЦП, формах, випущені одним емітентом;
  • пакет ЦП – це окремий ЦП, фондовий і товарний дериватив, а також сукупність ідентичних ЦП або фондових і товарних деривативів;
  • ідентичний ЦП (дериватив) – це ЦП або деривативи, випущені одним емітентом на тотожних умовах емісії, виплати доходу, викупу або погашення.

Які операції прирівнюються до продажу інвестиційного активу?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали