Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Іноземні доходи громадян: декларування та оподаткування

26.03.2020 387 0 0

Річна декларація фізособи

Акценти статті:

  • хто з громадян і як повинен декларувати доходи, отримані з-за кордону;
  • чи потрібно бути обережним фізособам, які отримують карткові перекази від заробітчан;
  • що робити для того, щоб «іноземні» податки зменшили суму податкових зобов'язань в Україні.

У ст. 14 Податкового кодексу (далі – ПК) немає прямого визначення терміна «іноземні доходи» (у пп. 14.1.55 сказано про дохід, отриманий із джерел за межами України). Але в розд. IV ПК цей термін активно вживається:

  • у пп. 163.1.3 іноземні доходи зазначені як доходи, отримані із джерел за межами України;
  • пп. 162.1.1 установлено, що платником ПДФО є резидент (фізособа), який отримує як доходи із джерела в Україні, так і іноземні доходи;
  • пп. 168.2.1 передбачено, що фізособа, яка отримує іноземні доходи, зобов'язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу і подати податкову декларацію за результатами звітного податкового року, а також сплатити податок із таких доходів.

Особливості оподаткування іноземних доходів установлено п. 170.11 ПК. Цей пункт так і називається: «Оподаткування іноземних доходів». Головний його меседж такий. По-перше, сума оподатковуваного доходу, отриманого з іноземного джерела, включається до загального річного оподатковуваного доходу отримувача, а по-друге, такий отримувач зобов'язаний подати річну податкову декларацію і обкласти цей дохід ПДФО за ставкою, зазначеною в п. 167.1 ПК (18 %), або за ставкою, зазначеною в пп. 167.5.4 ПК (9 %). Також за результатами року іноземний дохід обкладається військовим збором (далі – ВЗ) – за ставкою, зазначеною в пп. 1.3 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПК (1,5 %).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали