Річний перерахунок ПДВ в нестандартних ситуаціях
Закриття бухгалтерського року: згадати все!
Завершення бухгалтерського року: відповідаємо на ваші запитання
Підприємство почало здійснювати постачання, звільнені від обкладення ПДВ, із жовтня 2019 року. Податковий кредит за загальними придбаннями для постачань, що обкладаються і не обкладаються ПДВ, коригувало шляхом нарахування податкових зобов'язань, виходячи із частки використання придбань у неоподатковуваних операціях, яка склалася за результатами жовтня 2019 року. Як розрахувати відсоток оподатковуваних (неоподатковуваних) операцій для річного перерахунку: за даними ПДВ-звітності починаючи із жовтня чи за весь рік?
Податківці схиляються до розрахунку за даними звітності за весь рік. Але краще отримати індивідуальну податкову консультацію на свою адресу. Пояснимо чому.
З логічної точки зору річний перерахунок полягає в усереднюванні частки (відсотка) оподатковуваних (неоподатковуваних) операцій за певний період для точнішого її визначення.
Погодьтеся, що відсоток, який склався за один перший місяць (у нашому випадку – за жовтень), ще не показник. Наприклад, починаючи нову для себе неоподатковувану діяльність, ви отримали передоплату на декілька місяців наперед (у ПДВ-обліку вже відбулося постачання). Або, навпаки, на початковому етапі постачання незначні. Брати до розрахунку всі місяці року, хоча більшу його частину платник здійснював тільки оподатковувані операції, з погляду автора, теж нелогічно. Точнішою частка від цього навряд чи буде. Правда, платникові такий розрахунок вигідний – оподатковуваних операцій буде більше, і зобов'язання, скоріше за все, потрібно буде зменшувати.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року