Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи є обмеження щодо строків застосування ПСП? Ситуація 13

Жінка, яка працює на підприємстві, звернулась із заявою про застосування ПСП і подала спочатку такі документи: свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про розлучення, рішення суду про позбавлення батьківських прав батька дитини. Отже, вона мала статус одинокої матері і їй надавалася відповідна ПСП. Цього року жінка вийшла заміж і надала копію свідоцтва про одруження (вдруге). При цьому вона пояснила, що новий чоловік дитину від першого шлюбу не всиновив і свідоцтво про народження дитини не змінено. Також управління праці та соціального захисту населення надає їй допомогу як одинокій матері згідно з довідкою виконавчої служби про неотримання аліментів. Школа, у якій навчається дитина, надає пільгу дитині як напівсироті. Чи має право така жінка на отримання ПСП як одинока мати за теперішніх обставин?

Ні, така жінка не має права на ПСП як одинока матір.

Зважаючи на наведену в запитанні інформацію, заявниця має одну дитину, тобто ГРД не підвищувався і для продовження застосування ПСП не повинен перевищувати у 2017 році 2 240 грн.

Згідно з пп. 1 п. 5 Порядку № 1227 для застосування «дитячої» пільги платник податку, який є одинокою матір’ю, що має дитину (дітей) віком до
18 років, крім заяви подає копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ із зазначенням відомостей про батька дитини у Книзі реєстрації актів цивільного стану, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, у якій іноземна фізична особа – платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну, копію паспорта.

Для цілей цього пункту, зокрема, одинокою матір’ю (батьком) вважаються особи, які на момент застосування роботодавцем пільги, визначеної пп. «а» пп. 169.1.3 ПК, маючи дитину (дітей) віком до 18 років, не перебувають у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали