Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Дата оформлення РК у різних ситуаціях

21.09.2018 1269 0 2

Причини коригування залежно від виду операцій

Ця стаття допоможе: розібратися, коли слід складати розрахунок коригування (далі – РК) і як визначати дату його складання.

Згідно з п. 192.1 Податкового кодексу (далі – ПК) РК складається у випадку: перегляду ціни на товари (послуги) після їх постачання покупцеві; повернення (повного або часткового) покупцем поставлених йому товарів; повернення (повного або часткового) постачальником передоплати, отриманої від покупця за товари (послуги); виправлення помилок, допущених у податковій накладній (далі – ПН), у тому числі не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів (послуг).

Крім того, РК складається для коригування: податкових зобов'язань, нарахованих на підставі п. 198.5 ПК при зміні напряму використання товарів (послуг), необоротних активів, придбаних після 01.07.15 р.; податкових зобов'язань за результатами річного перерахунку ПДВ; податкового кредиту за результатами річного перерахунку ПДВ за необоротними активами, придбаними до 01.07.15 р., за підсумками одного року, двох і трьох років, що настають за роком їх уведення в експлуатацію (п. 42 підрозд. 2 розд. ХХ ПК); податкових зобов'язань і податкового кредиту в разі, коли сторони проводять взаємозалік. Завважимо, що ДФС нічого не має проти коригувань у цій ситуації (Індивідуальна податкова консультація від 23.08.18 р. № 3666/6/99-99-15-03-02-15/ІПК); для анулювання помилково оформленої ПН.

Згідно з п. 21 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307, РК оформляється за правилами, передбаченими для оформлення ПН. В одному зі своїх роз'яснень ДФС (див. Індивідуальну податкову консультацію від 31.08.17 р. № 1768/6/99-99-15-03-02-15/ІПК) розглядає випадок, коли постачальник товарів – платник ПДВ відобразив податкові зобов'язання з ПДВ (при отриманні передоплати від покупця або при відвантаженні товару). Але надалі обставини не дозволили йому виконати умови договору постачання товарів/послуг, та/або відбулася зміна умов договору, та/або був складений інший договір. У цьому випадку продавець – платник ПДВ на дату, визначену п. 187.1 ПК, має право скласти РК до ПН і зменшити нараховану суму податкових зобов'язань із ПДВ. Тобто, на думку ДФС, сигналом для оформлення РК служить перша із двох подій: або повернення товару, або повернення оплати (передоплати). Проте на практиці не все так однозначно. У таблиці ви знайдете пояснення, у який момент слід оформляти РК залежно від ситуації.


п / п

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали