Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Бюджетне відшкодування: відображаємо в декларації

Згідно з п. 200.4 Податкового кодексу (далі – ПК) задекларувати бюджетне відшкодування (далі – БВ) мають право платники ПДВ, які відобразили в рядку 19 декларації з ПДВ від’ємне значення.

Таке від’ємне значення спочатку зараховується у зменшення суми податкового боргу з ПДВ (за наявності такого боргу), який виник у попередніх звітних періодах (ряд. 20.1 декларації). Зменшити податковий борг за рахунок від’ємного значення податку можна тільки на суму, яка не перевищує ліміт реєстрації (∑Накл), розрахований згідно з п. 2001.3 ПК, на дату подання декларації. У декларації показник ∑Накл відображається в службовому полі рядка 19.1.

Починаючи з 01.04.17 р. діє новий Порядок ведення Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затверджений постановою КМУ від 25.01.17 р. № 26 (далі – Порядок № 26). Згідно із цим Порядком:

  • усі заяви на БВ автоматично вносяться до Реєстру протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку надходження;
  • Мінфін щодня (крім вихідних, святкових і неробочих днів) оновлює Реєстр на своєму офіційному сайті;
  • сума БВ перераховується Казначейством на рахунок платника податків на підставі інформації, отриманої з реєстру, після узгодження органом ДФС цієї суми;
  • відшкодування ПДВ здійснюється у хронологічному порядку в межах суми коштів, що знаходиться на єдиному казначейському рахунку.

Для того щоб отримати БВ, платникові податків доведеться пройти камеральну перевірку. Камеральна перевірка проводиться протягом 30 календарних днів після закінчення строку подання декларації (п. 200.10 ПК).

Також контролюючий орган має право провести документальну перевірку. Рішення про її проведення повинне бути прийняте не пізніше закінчення строку проведення камеральної перевірки (п. 200.11 ПК). При цьому документальна перевірка проводиться тільки у випадку, якщо БВ було сформоване за рахунок від’ємного значення:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали