Алгоритм заповнення податкової декларації з рентної плати за спецводокористування
04.10.2016 928 0 1
Існує декілька видів рентної плати до бюджету. Один із них – рентна плата за спеціальне використання води.
Форма декларації з рентної плати затверджена наказом Мінфіну від 17.08.15 р. № 719. Складається із загальної частини і декількох додатків, у яких розраховується податкове зобов'язання за кожним видом рентної плати. Рентна плата за спецводокористування розраховується в додатках 5, 6, 7. Алгоритм заповнення саме цих додатків ми і наведемо у статті.
Спершу нагадаємо деякі правила, яких слід дотримуватися водокористувачам при заповненні декларації та додатків.
Правила заповнення
1. Водокористувачі розраховують рентну плату щоквартально наростаючим підсумком із початку року. Виняток становлять користувачі вод для потреб водного транспорту – вони розраховують суму платежу починаючи з першого півріччя, у якому відбулося таке використання (пп. 255.11.1 Податкового кодексу, далі – ПК). Відповідно, декларацію вони подають починаючи з півріччя, а не з першого кварталу (пп. 255.11.16 ПК).
2. Відокремлені підрозділи платника податків (філії, відділення), що мають власні банківські рахунки і складають окремий бухгалтерський баланс, подають декларації та сплачують рентну плату за місцем своєї податкової реєстрації (пп. 255.11.17 ПК). За наявності підрозділів, що не мають окремого балансу і не ведуть окремий бухгалтерський облік, декларація подається і платіж перераховується головним підприємством до органів ДФС за місцезнаходженням тих водних об'єктів, вода з яких використовується підрозділами (пп. 255.11.18 ПК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року