Оцінка гарантійного резерву
06.02.2015 430 0 1
Із цієї статті ви дізнаєтеся:
- як розрахувати гарантійний резерв згідно з МСБО 37 із застосуванням методу найкращої оцінки витрат;
- як нарахувати резерв у разі, коли гарантійний строк становить понад рік.
Невизначеність суми гарантійного резерву і строку погашення зобов'язання вимагає достовірно оцінити, зробити найкращу оцінку (англ. вest estimate) майбутніх витрат (§ 36–39). Зупинимося на цьому питанні детальніше.
Як ми вже згадали, подія, що зобов'язує, може відбутися або не відбутися. Це означає, що є якась імовірність настання події, що зобов'язує, і того, що підприємство здійснить витрати на гарантійний ремонт. Отже, оцінка суми гарантійного резерву є попередньою.
Для того щоб отримати найкращу оцінку, слід урахувати:
- ризики та невизначеності, тобто можливість відхилення фактичних витрат від зарезервованих (§ 42);
- необхідність дисконтування гарантійного резерву, якщо вартість грошей суттєво зменшується в часі (така умова, як правило, виникає, якщо гарантійний строк становить понад 1 рік (§ 45);
- майбутні події, здатні вплинути на суму, яка може бути необхідною для погашення зобов'язання (наприклад, поява нових, менш витратних технологій) (§ 48–49);
- той факт, що оцінка гарантійного резерву не включає прибуток від очікуваного вибуття активу (§ 51–52);
- той факт, що компенсація витрат на погашення зобов'язання, отримана від інших осіб, розглядається як окремий актив. Сума компенсації не повинна перевищувати суму створюваного гарантійного резерву (§ 53).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року