• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи обов'язково застосовувати в обліку П(С)БО, якщо звітність складається згідно з МСФЗ?

Юлія Гужел

14.05.2015 426 0 0

Підприємство зобов'язане складати фінансову звітність згідно з МСФЗ. Чи є застосування національних стандартів бухобліку обов'язковим для всіх або підприємство має право вести і бухгалтерський облік за правилами МСФЗ? Чи потрібно фіксувати вибір системи ведення бухгалтерського обліку в обліковій політиці?

Підприємство, яке складає звітність згідно з МСФЗ, не зобов'язане застосовувати
П(С)БО
. До того ж, застосування МСФЗ також і при веденні бухгалтерського обліку (а не лише при складанні звітності) є пріоритетним для таких підприємств.

МСФЗ – це документи, прийняті Радою з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, якими визначається порядок складання фінансової звітності. Національні П(С)БО визначають принципи та методи ведення бухобліку і складання фінзвітності та не суперечать МСФЗ (п. 3 розд. І НП(С)БО 1).

Для деяких підприємств обов'язок складати звітність згідно з МСФЗ передбачено на законодавчому рівні. Решта підприємств, яких ця вимога не стосується, може застосовувати МСФЗ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали