• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Первинні документи: порядок зберігання, знищення та передачі в архів

У процесі ведення бухгалтерського обліку на підприємстві утворюється велика кількість первинної документації. Як правильно зберігати ці документи, який порядок їх архівування та знищення після закінчення обов'язкового строку зберігання, розглянемо в цій консультації.

Організувати на підприємстві правильний документообіг первинки зобов'язаний керівник, адже саме він відповідає за схоронність документів на підприємстві (ч. 3 ст. 8 Закону № 996).

Відповідно до п. 2.1 Положення № 88 первинними є документи (як у письмовій, так і в електронній формі), які фіксують і підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи керівника на їх проведення.

Основні моменти організації документообігу, а також зберігання первинних документів закріплено в Положенні № 88 і Правилах № 1000/5.

Згідно з Правилами № 1000/5 ведення документообігу на підприємстві регламентується інструкцією з діловодства, регламентами роботи з документами, положеннями про структурні підрозділи підприємства, посадовими інструкціями.

Для організації зберігання документів на підприємстві необхідно в першу чергу скласти номенклатуру справ, яка потрібна для встановлення порядку формування справ на підприємстві, а також забезпечення обліку справ і визначення строків зберігання документів. Номенклатура справ підприємства розробляється відповідно до п. 1 розд. IV Правил № 1000/5.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали