Електронний документообіг з держорганами
Електронний документообіг на підприємстві
У консультації розглянемо, хто із платників податків зобов’язаний подавати електронну звітність, за допомогою яких програм це можна зробити, як виправити помилки в такій звітності.
Звітність в електронній формі з дотриманням вимог законодавства про електронний документообіг зобов’язані подавати платники податків, які відносяться до великих і середніх підприємств (п. 49.4 ПК). Інші платники мають пpаво здавати звітність в електронній формі за власним бажанням.
Важливо! Виняток становить звітність із ПДВ – її повинні подавати в електронній формі всі платники ПДВ (абзац другий п. 49.4 ПК).
Електронний документообіг із контролюючими органами здійснюється відповідно до законодавства та на підставі договору про визнання електронних документів (далі – договір), який визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу (п. 2 розд. I Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.17 р. № 557, далі - Порядок № 557).
Договір – це документ, що визначає права та обов’язки сторін у процесі електронного документообігу. Він укладається шляхом приєднання автора (суб’єкта господарювання – юридичної або фізичної особи, далі – СГ) до договору через подання заяви про приєднання (п. 1 розд. II Порядку № 557).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року