Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Автомобіль підприємства потрапив у ДТП: як діяти?

25.07.2019 7137 0 3

Автомобіль на підприємстві: придбання, оформлення, облік, страхування, списання

Дорожньо-транспортна пригода (далі – ДТП) – подія вкрай неприємна. У результаті аварії може постраждати не тільки транспортний засіб (далі – ТЗ), але й люди. У консультації розповімо, які документи необхідно оформити для підтвердження факту ДТП і наявності пошкоджень, заподіяних автомобілю, щоб підприємство мало право на отримання страхового відшкодування або компенсації заподіяного збитку від винуватця ДТП.

Про те, як потрібно діяти відразу після ДТП, прописано в Правилах № 1306. Згідно з п. 2.10, 9.10 цього документа при потраплянні ТЗ у ДТП водію слід:

  • зупинити автомобіль і залишатися на місці події;
  • включити аварійну сигналізацію та встановити знак аварійного зупинення;
  • не переміщати ТЗ і предмети, що мають відношення до ДТП;
  • якщо є потерпілі, вжити можливих заходів для надання їм долікарської допомоги, викликати швидку, а при відсутності такої можливості звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до закладу охорони здоров’я;
  • повідомити співробітників Національної поліції;
  • ужити всіх можливих заходів для збереження слідів ДТП, відгородивши їх та організувавши об’їзд місця події;
  • до проведення медогляду не вживати без призначення медпрацівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

Не робіть цього! У жодному разі не залишайте місце ДТП! По-перше, тоді ви не зможете брати участь у складанні документів, які фіксують факт ДТП та його наслідки (пошкодження, заподіяні автомобілям учасників ДТП). По-друге, це чревате застосуванням адміністративного штрафу.

За таке правопорушення на водія може бути накладене адміністративне стягнення за ст. 1224 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 15 НМДГ (255 грн), або суспільних робіт на строк від 30 до 40 годин, або адміністративного арешту на строк від 10 до 15 діб.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали