Шановні колеги!
Відключення електроенергії внаслідок ворожих обстрілів – велика проблема для багатьох регіонів України. Але працювати потрібно, тому суб’єкти господарювання шукають вихід. І одним із варіантів є придбання чи оренда генератора.
Ми підготували публікації, де розглянули, які дозвільні документи потрібні для використання генератора, чи потрібна ліцензія на виробництво електроенергії або на зберігання пального, чи потрібно додавати нові коди КВЕД та подавати форму 20-ОПП, чи потрібно сплачувати екоподаток та отримувати дозвіл на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення.
Також підприємство може використовувати різні джерела отримання електроенергії. Наприклад, купувати в постачальника, отримувати з власної сонячної електростанції, працюючого генератора. Але постає запитання: як у цьому випадку правильно організувати бухоблік спожитої електричної енергії для визначення собівартості продукції? Відповідь ми знайшли. А ще для тих підприємств, які вирішили встановлювати у себе сонячні панелі (наприклад, на дах виробничої будівлі), ми розглянули, які податкові та бухгалтерські наслідки їх чекають.
Ще одна важлива тема, яку ми розглянули на цьому тижні, – як оскаржити рішення податкової щодо відмови в реєстрації податкових накладних.
Не менш цікаві публікації цього тижня:
Наступного тижня ми докладно розглянемо питання, пов’язання з ліквідацією підприємств, зокрема:
Корисного читання!
З повагою
Зінаїда Омельницька,
головна редакторка Uteka-Комерція