Слово редактора Uteka-Комерція від 15.04.2025
Шановні колеги!
Цього тижня в Uteka-Комерція ми розглянули низку актуальних тем, зокрема відповіли на запитання щодо декларування доходів фізосіб.
Хто, коли та як має декларувати доходи за 2024 рік? Кампанія декларування доходів за 2024 рік уже в розпалі та триватиме для більшості громадян до 1 травня 2025 року. Але чи всі повинні подавати Декларацію про майновий стан та доходи? Куди її подавати і що буде, якщо цього не зробити? Відповіді ви знайдете за посиланням.
Іноземні доходи фізосіб: як задекларувати та оподаткувати? З початком широкомасштабного вторгнення різко збільшилося число українців, які отримують іноземні доходи, зокрема у вигляді зарплати, благодійної допомоги, дивідендів тощо. У статті ми з’ясуємо, чи треба декларувати та оподатковувати такі доходи.
Чи подавати річну декларацію в разі отримання кешбеку та державних компенсацій? Протягом 2024 року діяло кілька програм з підтримки національної економіки та населення, які продовжили і на 2025 рік. Зокрема, це державна грошова допомога «Національний кешбек», «Зимова єПідтримка» та компенсація «єВідновлення». У тих громадян, хто скористався такою підтримкою, тепер виникає запитання: чи потрібно декларувати отриману від держави допомогу? Адже добігає кінця граничний строк декларування доходів за попередній рік. Ми докладно розібралися у цьому питанні, відповідь тут.
Як знайти ІПК в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій? Усі індивідуальні податкові консультації (далі – ІПК), які надають податківці у відповідь на запити платників податків, мають бути зареєстровані в Єдиному реєстрі ІПК. У статті ми розповіли, де розташовано цей реєстр та за якими критеріями можна знайти у ньому потрібну вам ІПК.
Як оскаржити індивідуальну податкову консультацію: практичні поради. Індивідуальна податкова консультація (далі – ІПК) є важливим інструментом взаємодії між платником податків і контролюючим органом, який має забезпечити передбачуваність і стабільність податкових правовідносин. Проте на практиці трапляються випадки, коли видана ІПК суперечить нормам податкового законодавства або порушує права платника податків. У таких ситуаціях платник може відновити своє порушене право, подавши позов до суду. У статті ми розглянули правові підстави, порядок та особливості процедури оскарження ІПК, а також навели приклад успішного оскарження ІПК.
Як перетворити приватне підприємство на ТОВ у зв’язку зі скасуванням Господарського кодексу? Діяльність приватних підприємств нині регулюється нормами Господарського кодексу (далі – ГК). Однак у серпні 2025 року ГК втратить свою силу. Тому вже зараз перед власниками багатьох приватних підприємств постають запитання, що буде з їхнім підприємством після втрати сили ГК, чи потрібно щось змінювати, до якої дати і як правильно це зробити. Відповіді та поради тут.
Нова форма декларації з податку на прибуток: аналізуємо зміни та коли вперше звітувати? Зміни у формі декларації з податку на прибуток, на жаль, не встигають за змінами у Податковому кодексі. Нові податкові правила вже застосовуються, деякі – ще з літа-осені 2024-го (як-от можливість амортизації житлової нерухомості, яку придбали для проживання працівників – ВПО, щомісячні авансові внески для АЗС тощо), а в декларації вони з’являються лише за пів року. Ми проаналізували нормативно-правові акти, якими внесено зміни до форми декларації з податку на прибуток, що набули чинності в січні – квітні 2025 року, та з’ясували, з якого періоду застосовуватиметься оновлена форма, а також яких платників податку на прибуток стосуються ці зміни.
Наступного тижня в публікаціях Uteka-Комерція ми розглянемо такі теми:
- коригування митної вартості товарів: відображення в обліку;
- декларування доходів від оренди;
- хто повинен подати інформацію для оновлення ліцензійних даних до 01.07.2025.
Корисного вам читання!
З повагою
Зінаїда ОМЕЛЬНИЦЬКА,
головна редакторка Uteka-Комерція
Коментарі до матеріалу